شرک و کفری از جنس انرژی درمانی

امروزه با هجمه عرفان‌های نوظهور و من درآوردی که توسط شیادان در کشور ارائه می‌گردد کشورمان پر از کسانی شده‌ است که دم از ارسال و انتقال انرژی می‌زنند. در چندین پیج سوشیال مدیا می‌دیدم که خانمهایی بودند که مدعی صاحب انرژی بودند و ادعا می‌کردند که انرژی به دیگران انتقال ‌می‌دهند. حتی یکیشان با روشهای مراقبه و چاکرا درمانی فایلهایی را ضبط می‌کرد و به دیگران به قیمت گزاف می‌فروخت. حالا اینکه این تفکرات و کارها ریشه در چه چیزی دارد می‌توانید به این مطلب من مراجعه کنید: جانشین شدن جهان و قوانین آن به جای «الله» در روانشناسی‌های به اصطلاح ثروت و موفقیت.   در قرآن کریم در آیه ۴۱ سوره عنکبوت به کسانی اشاره می‌کند که برای خود از غیر خدا کسانی را سرپرست قرار می‌دهند:

مَثَلُ الَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِيَاءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتًا ۖ وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ ۖ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ: مثل حال آنان که خدا را فراموش کرده و غیر خدا را به دوستی و سرپرستی برگرفتند (در سستی و بی‌بنیادی) حکایت خانه‌ای است که عنکبوت بنیاد کند و اگر بدانند سست‌ترین بنا خانه عنکبوت است. 

به تفسیر المیزان که مراجعه کردم علامه می‌گوید شرک در این آیه همه اقسام شرک را در بر می‌گیرد: «با اطلاقى كه دارد تمامى اقسام شرك را شامل مى شود، و روى سخنش با تمامى كسانى خواهد بود كه حتى در يك امرى از امور خود به غير از خدا وليى بگيرند و به آن تكيه كنند، و آن را مستقل در اثر خود بدانند، البته آن اثرى كه از وى توقعش را دارد، هر چند كه آن ولى بت نباشد».

به گفته قرآن هرگاه کسی غیر از خدا را ولی و سرپرست خود قرار دهد به این معنی که معتقد باشد از غیر خدا می‌تواند نیرو و انرژی دریافت کند و آن شخص ولایت و قدرتش در طول ولایت خدا نباشد آن شخص خانه ای از جنس خانه عنکبوت ساخته است. کسانی که گمان می‌کنند که می‌توانند از غیر خدا انرژی بگیرند اینها عملا مشرک شده اند هرچند در ذهنشان به توحید قائل باشند. زیرا توحید و ایمان به خداوند خود را در عمل نشان می‌دهد و ایمان بدون عمل عین مرگ و پوچی است. کسی که در عمل میخواهد از یک خانم یا آقای بی دین، بی سواد و بدون اذن و مجوز شرعی و قانونی انرژی درمانی کند یا طلسم و دعا بنویسد عملا دارد نقش خدا را بازی می‌کند و در مقابل خدا ایستاده است. و کسانی که از اینها تبعیت می‌کنند عینا دارند راه دشمنی خدا را طی می‌کنند.

علامه در تفسیر این آیه با استفاده از آیات دیگری می‌گوید که ولایت رسول و امامان هم در طول ولایت خداست. ما شیعیان طبق اعتقادمان به شفاعت اعتقاد داریم که امامان با اذن خداوند می‌توانند گره های ما را بگشایند. در دعای توسل هم که از دعای موثق شیعه است از  چهارده معصوم خواسته میشود که چون در نزد خداوند وجه و آبرو دارند شفاعت ما را بکنند. بنابراین اینکه ما گمان کنیم از کسی غیر از خداوند و جانشینانش می‌توان نیرو و قدرتی یا انرژی و حاجتی دریافت کرد عین شرک است.

آقای رائفی پور سخنرانی در مورد معضلات رمالی و جنگیری و طلسم و دعا کردن دارد که شاید در این زمینه خیلی به درد شما بخورد حتما توصیه می‌کنم آن را ببینید:

 بررسی معضل رمالی و جن گیری

جانشین شدن جهان و قوانین آن به جای «الله» در روانشناسی‌های به اصطلاح ثروت و موفقیت
در محضر بهجت (انحراف از راه راست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.